1292 MW Sergisi Açıldı

Akenerji’nin 25.yılı onuruna hayata geçirilen “1292 MW” Sergisi’nin açılışı 20 Mayıs akşamı gerçekleşti. İş ve sanat dünyasının tanıdık simalarının geniş katılımıyla kapılarını açan “1292 MW” Sergisi 21 Mayıs – 19 Haziran tarihleri arasında Çukurcuma Corinne Art Gallery’de ziyaretçilerini ağırladı.


Elektrik üretiminin yanı sıra, toptan enerji ticareti ve perakende elektrik satışı konularında da faaliyet gösteren Akenerji, 388 MW yenilenebilir enerji kaynağına dayalı üretim gücüne ek olarak, geçen yıl devreye aldığı Erzin Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali ile toplam kurulu gücünü 1.292 MW seviyesine çıkardı. Sektördeki 25. yılını, sponsor olduğu sanat projesiyle kutlayan Akenerji, sergiye de ulaştığı kurulu gücünü temsilen “1.292 MW” adını verdi.


Denizhan Özer küratörlüğünde gerçekleştirilen sergide, resim, heykel ve fotoğraf gibi farklı disiplinlerden 25 eser sergilendi.


Aralarında Bedri Baykam, Devrim Erbil ve Ergin İnan gibi usta sanatçıların yanı sıra, orta kuşak ve genç sanatçıların eserlerinin de yer aldığı sergiden elde edilen gelir TEV işbirliği ile öğrenci bursları yoluyla eğitime aktarılacak.


Sanata verilen destekle, sanatçıdan alınan desteğin katlanarak arttığı projeye Mehmet Turgut, Keremcem, Seda Güven, Meltem Cumbul, Güven Kıraç, Sarp Levendoğlu gibi ünlü isimler de sembolik eserleriyle destek veriyor.


Enerji Satışı ve Ticareti İçin: +90 (212) 393 50 40 / satis@akenerji.com.tr
© 2015 Akenerji tarafından. Tüm hakları saklıdır.