Perakende Elektrik Satışı

 

Akenerji’nin uzman kadrosu, müşterilerinin faaliyet gösterdikleri sektörleri tanıyarak, ihtiyaçlarını anlayarak, doğru analizler ve stratejiler ile en yenilikçi ve uygun ürün ve hizmetleri sunmaktadır. Bu çerçevede Akenerji, “Akıllı Elektrik” sloganı altında müşterilerine sunduğu Enerji Verimliliği Danışmanlığı, Reaktif Ceza Yönetimi, Karbon Nötr Elektrik vb. ürün ve hizmetler ile elektrik sektöründeki lider pozisyonunu kuvvetlendirmeyi hedeflemektedir.

 

Akenerji, üretim tarafında sahip olduğu dengeli üretim portföyünün de katkısıyla, elektrik satışı alanında sektörde sayılı şirketler arasında yer almaktadır. Müşterilerinin elektrik ihtiyacına göre, talep edilen süre ve kapasite temeline dayanarak, sayaç ve müşteri bazında analizler yapmaktadır. Söz konusu analizler doğrultusunda, müşterinin ihtiyaçlarına en uygun teklifi sunabilen Akenerji, bu sayede müşteri portföyünü her geçen gün büyütmeye devam etmektedir.

 

 

Elektrik tedariğinde ilk  bakışta fiyat en önemli faktör gibi görünse de, tedarikçinin piyasa deneyimi,  bilgisi, satış öncesi ve sonrasındaki hizmetinin kalitesi de büyük önem  taşımaktadır. Bu nedenle Akenerji, her yıl düzenli olarak yapılan memnuniyet  çalışması ile müşteri ihtiyaç ve beklentilerini daha doğru anlayarak,  müşterilerin artan bilgi ve algısını da hizmet yönetimi içerisine dahil etmektedir. 


Akenerji, sunduğu sürdürülebilir, ekonomik,  kazan-kazan ilkesine dayalı şeffaf sözleşme şartları ile her zaman  müşterilerinin ilk tercihi olmayı hedeflemektedir.