Önsöz

Bu yıl Akenerji olarak 25. yılımızı kutluyoruz. Arkamızda bıraktığımız bu çeyrek asırlık süreçte, başta enerji sektörü olmak üzere sanayinin hemen hemen her alanında tecrübeler edindik, enerji sektörünündeki birçok ilke imza atmanın mutluluğuyla büyüdük.

Akkök Şirketler Grubu’na ait Akenerji geçtiğimiz Mayıs ayında 25. yıl dönümünü kutladı

Türkiye’nin ilk elektrik üretimi otoprodüktörlerinden biri olaraK 1989’da faaliyetlerine başlayan Akenerji, Mayıs 2014’te 25. yıl dönümünü kutladı. 25 yıllık deneyimiyle sektörünün öncüsü konumunda olaran Akenerji, birçok ilke imza atmanın gururunu yaşıyor.

Erzin Doğal Gaz Santrali Üretime Başladı!

Egemer Elektrik Üretim A.Ş tarafından yürütülen Erzin Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali 5 Haziran 2014’te üretime başladı. Erzin Santrali ile mevcut kurulu gücünü iki buçuk katına çıkaran Akenerji, Türkiye’deki elektrik üretiminin %2,6’ını sağlıyor.

ICCI 2014’ün Ana Sponsorlarından Biri Akenerji!

Akenerji, Nisan ayında Türkiye’nin en büyük enerji fuarı ICCI 2014 Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’nda ana sponsorlardan biri olarak yer aldı. ICCI programı dahilinde AKCEZ adına Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vratislav Domalip, Akenerji Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Selim Güven ve Üretim Genel Müdür Yardımcısı Serhan Gencer de bir konuşma gerçekleştirerek, kendilerine sorulan soruları yanıtladı.

2013 Sürdürülebilirlik Raporu Yayında!

Akenerji’nin kurumsal stratejisinin temel bileşenleri olan mevzuata uyum, yüksek müşteri memnuniyeti, operasyonel verimlilik gibi prensiplerini yansıtan 2013 dönemi Sürdürülebilirlik Raporu yayınlandı.

HES İçin İkinci Durak Trabzon!

Akenerji, ilkini Adana’da düzenlediği HES bilgilendirme toplantısının ikincisini Trabzon’da gerçekleştirdi. Hidroelektrik santrallerle ilgili genel bilgiler vermek, olası tehlikelere karşı bilgilendirme yapmak ve bölge halkının sorularını yanıtlamak üzere yapılan toplantıda, Araklı Çankaya Yatılı Bölge Ortaokulu ziyaret edilerek, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelindi.

Sektör Bilgileri ve Analizler

Enerji sektörü ile ilgili 'Nisan-Mayıs-Haziran 2014'' dönemine ait yerel-küresel haberleri, elektrik talebi, kurulu güç ve benzeri bilgileri takip edebileceğiniz raporlara buradan ulaşabilirsiniz.

Akkök Çocuk Şenliği 3. Kez Yalova’da!

Yalovalı çocukların kişisel gelişimlerine destek olmak amacıyla Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 3. Akkök Çocuk Şenliği’nde , Yalovalı çocuklar Sanatçı Seymen Şener ile geri dönüşümün önemini anlatan bir sanat eseri hayata geçirdi!

KidZania İstanbul Resmen Açıldı

Mart ayı ortasında Akasya Acıbadem Yeni Yaşam Merkezi’nde faaliyetlerine başlayan ve dünyada bir ilk olan KidZania Çocuk Cumhuriyeti, resmi bir törenle açıldı. Törene, Ak-Dünya ortaklığını temsilen Akkök Holding İcra Kurulu Üyesi Raif A. Dinçkök de katılım sağladı.

Enerji Satışı ve Ticareti İçin: +90 (212) 393 50 40 / satis@akenerji.com.tr
© 2014 Akenerji tarafından. Tüm hakları saklıdır.